Pred ponovnim zaprtjem

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se  tako zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih ter v osnovnih in glasbenih šolah – pouk v tem času poteka na daljavo.

V šolski knjižnici si danes učenci izposojajo knjige za branje doma.

Vsi skupaj smo žalostni, da smo danes zadnjič skupaj. Prihodnost je negotova, ne vemo, kaj nas čaka. Pogrešamo normalni šolski živžav. Pridobivanje znanja. Druženje. Smeh. Dobro voljo.

A vreme nas razvaja. Sonce in visoke temperature pokrajino iz dneva v dan spreminjajo v novo, bolj pomladno podobo. Vse bo dobro. Nekoč. In spet bomo skupaj v šolski knjižnici, jedilnici, učilnici, na igrišču …