Šolska knjižnica je oživela že prvo šolsko uro

Začel se je mesec oktober, ki je mednarodni mesec šolskih knjižnic.

V Sloveniji smo mednarodni dan šolskih knjižnic prvič praznovali 22. oktobra 2007. Ker se je praznovanju pridruževalo čedalje več držav, se je leta 2008 odbor odločil, da praznovanje prilagodi lokalnemu okolju. James Henri, predsednik IASL, je ugotovil: »Mednarodni dan šolskih knjižnic je dejansko prerasel v mednarodni mesec šolskih knjižnic. To pomeni, da knjižničarji sami lahko izberete ali dan ali teden ali celo ves mesec in ga napolnite z dejavnostmi, posvečenimi vaši knjižnici in s tem, kar šolska knjižnica pomeni šolski skupnosti.«(http://193.2.13.65/joomla/, 1. 10. 2012)

Naša šolska knjižnica že tretje leto za ves oktober oživi z obogatenimi dejavnostmi, povezanimi s knjigo in branjem. Veseli smo organiziranega obiska posameznih oddelkov šole, saj jih imajo učenci radi. Tak obisk je tudi odlična vzpodbuda za redno izposojo, branje in vračanje knjig. Prvo šolsko uro so knjižnico obiskali učenci 3. b  z učiteljico Bernardo Fras.