Oko besede na OŠ Beltinci

V petek, 23. 9. 2022, nas je obiskala prevajalka in pesnica Jelena Isak Kres v okviru srečanja mladinskih pisateljev Oko besede, ki je potekalo v M. Soboti od 22. do 24. 9. 2022 in v okviru katerega poteka tudi podelitev večernice, nagrade za najboljšo otroško in mladinsko izvirno leposlovno delo. Letos jo je prejela Maša Ogrizek za knjigo Lisičja luna, knjigo je ilustrirala Tina Dobrajc.

“V petek sem obiskala šolarje iz OŠ Beltinci. Doživela sem resnično srčen sprejem in se družila s čudovitimi otroki sedmih, osmih in devetih razredov. Pokazala sem jim tudi, kako nekateri navdušenci nad antiko izdelujejo antične instrumente in na njih igrajo antično glasbo, ki jo tudi skladajo. Letos smo govorili zlasti o tem, kaj vse je našemu času podarila antika in zakaj se je čisti užitek učiti staro grščino in spoznavati zgodbe iz tistih časov. Spomnili smo se tudi Ezopove basni o zajcu in želvi in zakaj je dobro hiteti počasi. Ugotovila sem ob vsem tem, da ti otroci veliko vedo. Od njih pa sem za povrh dobila med drugimi darovi tudi eno čudovito darilce, ki je zdaj na moji mizi. To darilce je prav posebno, saj ne vem, kako so lahko vedeli, da obožujem košare in košarice in med njimi še prav posebej ravno majhne pletene košarice, v katere lahko spravljam svoje najdbe, spominke in spomine, tako da me bo to na kožo mi pisano darilce še dolgo spominjalo na vse lepe trenutke, ki sem jih doživela pri njih.” (Vir: FB Jelena Isak Kres, 26. 9. 2022)